Search
Close this search box.
Paieška
Search
Close this search box.

Knyga apie Kauno istoriją

2020–2022 m. Kauno miesto muziejus vykdė projektą „Knyga apie Kauno istoriją“ (vadovė dr. Inga Puidokienė). Šis projektas – „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. Projektas finansuotas Kauno miesto savivaldybės lėšomis. Bendra projekto vertė – 40 888,54 Eur.

Projekto tikslas buvo parengti ir išleisti mokslo populiarinimo knygą, skirtą Kauno miesto istorijai nuo seniausių laikų iki šių dienų.

Sėkmingai įgyvendinus projektą 2022 m. lapkričio mėnesį buvo išleista knyga lietuvių ir anglų kalbomis („Kaunas: pasakojimai apie miestą ir jo žmones“; „Kaunas: Stories of the City and Its People“).

Ši knyga yra aštuonių autorių kolektyvinis darbas, kuriame išlikę istoriniai faktai ir pavienės biografinės detalės panaudojami kuriant nedidelius apsakymus apie daugiau nei septynis amžius siekiančią miesto istoriją. Knyga susideda iš 33 skyrių, kiekviename iš jų siekiama atskleisti tam tikras temas: erdvė, teisė, religija, amatai, pramonė, prekyba, švietimas, valdžia, mityba, medicina, karas, nusikaltimai, kultūra, sportas, šventės – visa tai yra kasdienybė šiandien, lygiai su tomis pačiomis problemomis susidūrė ir mūsų protėviai. Knygos autoriai viliasi, kad kelionė knygos puslapiais suartins dabarties kaunietį bei miesto svečią su tais, kurie ne per vieną dieną, o per ilgus amžius pastatė šį miestą.

Knyga turi mokslinei knygai būdingas nuorodas, taip bet kuriam skaitytojui sudaroma galimybė patikrinti informaciją ar imtis gilesnių bet kurio įvykio studijų. 

Knyga Pasakojimai apie miestą ir jo žmones

Knygos autorė – dr. Giedrė Milerytė-Japertienė. Bendraautoriai: dr. Laima Bucevičiūtė, dr. Simonas Jazavita, dr. Gediminas Kasparavičius, Lina Mikalkėnaitė, dr. Inga Puidokienė, dr. Rokas Sinkevičius, Sigita Žemaitytė-Strazdė. Knygos dizainą kūrė Inga Navickaitė-Drąsutė kartu su iliustratore Gabriele Gudaityte. Knygos vertėja – Laima Vincė Sruoginis, lietuvių kalbos redaktorė – Neringa Butkienė.

Knygą galima įsigyti Kauno miesto muziejaus kasose, knygynuose „Knygos.lt” (fizinėse ir internetinėje) ir „Kolibris”.