Search
Close this search box.
Paieška
Search
Close this search box.

Muziejus veža, troleibusas kultūrina

2015 m. muziejus įgyvendino „Muziejus veža, troleibusas kultūrina” (vadovė muziejininkė Inga Puidokienė), kurį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. Projekto įgyvendinimui skirta 2800 Eur. Projekto partneris – UAB „Kauno autobusai“.

Šiuo projektu buvo suformuotas naujas muziejaus, kaip atviros, prie besikeičiančios visuomenės poreikių, prisitaikančios kultūros institucijos įvaizdis. Informatyvi ir atraktyvi istorinė paroda „Muziejus veža, troleibusas kultūrina” buvo įrengta ne tradicinėje muziejaus erdvėje, bet viename iš I–uoju troleibusų maršrutu (Islandijos pl. – Vaidoto g.) važinėjančiame troleibuse. Tokiu būdu parodą galėjo aplankyti kiekvienas važiuojantis šio maršruto troleibusu. Paroda surengta pasitelkiant Kauno miesto muziejuje saugomą gausų Stanislovo Lukošiaus fondą bei įvairius laikotarpius fiksuojančias fotografijas iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo. Parodoje buvo panaudota daugiau nei 60 fotografijų. Jos atskleidžia ne tik 50 metų trunkančią Kauno troleibusų istoriją, bet ir Kauno miesto viešojo transporto istoriją, parodo, kad susisiekimas troleibusais Kaune yra skirtas ne tik kasdieniams keleivių poreikiams patenkinti (pasiekti darbo, gyvenamąsias ar prekybos vietas), bet atlieka ir socialinę funkciją.

Taip pat šio projekto metu paminėta ir troleibuso pirmtako, Aleksoto funikulieriaus, 80 metų sukaktis. Su šiai sukakčiai paminėti skirta parodos dalimi galėjo susipažinti kiekvienas funikulieriumi kylantis į Aleksoto kalną. Šiai parodos daliai panaudotos penkios fotografijos iš Kauno miesto muziejaus fondų, dvi – iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo ir viena – iš Kauno IX forto muziejaus. 

Troleibuso nuotrauka

Įgyvendinant projektą buvo išleisti informaciniai lankstinukai (lietuvių ir anglų kalbomis), bloknotai, kalendoriai, tušinukai, atšvaitai bei atvirukai.

Projektas sulaukė didelio žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio. 

Lietuvos kultūros tarybos logotipas