Search
Close this search box.
Paieška
Search
Close this search box.

Urbanistinė paroda „Šimtas metų emocijų, bendrumo, šokio ir dainų“

2024 06 28 - 2025 06 03
Vyksta šiuo metu...

Visos vietos

Kaunas

Kaina

Nemokamai
2024 metais minime Lietuvos dainų švenčių šimtmetį. Daina mums reiškia daug. Dainuojama buvo spaudos draudimo metais, tremtyje ir išeivijoje, ir net sovietmečiu, tarp privalomųjų okupacinės ideologijos kūrinių būdavo dainuojamos ir širdis uždegdavo lietuviškos dainos.
Iš dainos tradicijos išaugusi dainų šventė mums yra ne tik kartą į metus įvykstanti šventė. Tai yra tradicija, padėjusi išsaugoti lietuvišką tapatybę ir kalbą. Tai yra ir savotiška muzikos ir kultūros kalvė, kurioje vystėsi įvairūs tautinės kultūros žanrai ir kostiumai.
 
Pirmoji Lietuvos dainų šventė įvyko 1924 m., praėjus dvidešimčiai metų po spaudos draudimo atšaukimo, septintais nepriklausomos Lietuvos valstybingumo metais, Kaune, nes sostinė Vilnius buvo okupuota. Šimtametėje tradicijoje keitėsi laikai ir žmonės. Išgyvenome jaunos valstybės ambicijas, pasaulinį ir partizaninį karus, okupacijas, tremtį ir represijas, Sąjūdį ir Nepriklausomybės atkūrimą. Visą tą laiką dainų šventė, tarsi gyvas organizmas, buvo šalia, augo, keitėsi, atspindėjo kultūrinį ir politinį kontekstą.
 
Neįmanoma papasakoti visko, tad nutarėme parodyti dainų šventės šimtmetį Kaune – nuo Petro Vileišio aikštės iki ąžuolų apgaubto Dainų slėnio. 
 
Parodą aplankyti kviečiame užsisakant ekskursiją po parodą, kurios metu dalyviai yra supažindinami su Dainų švenčių tradicija, istorija ir raida, Kauno miesto dainų šventėmis, aplankant pagrindines su šia švente susijusias Kauno vietas: Miko ir Kipro Petrauskų namus, P. Vileišio aikštę, Kauno sporto halės ir Dainų slėnio prieigas. Ekskursija skirta visiems besidomintiems Dainų šventėmis, be to, šeimos su mažaisiais ekskursijos lankytojais galės išbandyti interaktyvius parodos elementus: sudėti tautinį kostiumą, išbandyti „burnos mankštą“, pagroti instrumentu ir sušokti „Suktinį“. Ekskursijos bilieto kaina – 4 Eur suaugusiajam, 2 Eur studentams, moksleiviams, senjorams, žmonėms su negalia. Kviečiame registruotis tel. +370 696 75 737 arba el. paštu mkp.kasa@kaunomuziejus.lt. Ekskursijos pradžios vieta – Miko ir Kipro Petrauskų namai (K. Petrausko g. 31). Trukmė – 1 val.
 
Parodos rengėjas – Kauno miesto muziejus
Kuratorė ir projekto vadovė dr. Aušra Strazdaitė-Ziberkienė
Kokuratorės Irma Grigaitytė ir Deimantė Kondrotaitė
Parodos architektai MB „Baukas“
Grafikos dizainerė Evelina Židelevičienė
Partneris – Lietuvos audiosensorinė biblioteka
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
 
Paroda veiks iki 2025 m. birželio 3 d. skirtingose Kauno erdvėse:
▪️ KMM M. ir K. Petrauskų namų kiemelis (K. Petrausko g. 31)
▪️ Pirmųjų Lietuvos dainų švenčių erdvėje, P. Vileišio aikštė (K. Petrausko / Aukštaičių g.)
▪️ Sporto Halės prieigose (Ąžuolyno g. / Paparčių g.)
▪️ Ąžuolyne virš Dainų slėnio. 

Edukacija

Suvenyrai ir leidiniai