Search
Close this search box.
Paieška
Search
Close this search box.

Lauko paroda „Galingi, nes vieningi!“

2024 03 29 - 2024 09 29
Vyksta šiuo metu...

Visos vietos

Kauno pilis

Kaina

Nemokamai
2024 m. sukanka 20 metų nuo Lietuvos įstojimo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją (NATO). Minint šią svarbią sukaktį, greta Kauno pilies atidaryta lauko paroda „Galingi, nes vieningi!“, kuria siekiama pristatyti NATO šalis, organizacijos svarbą ir Lietuvą jos sudėtyje.

Šią parodą 2023 m. parengė ir NATO viršūnių susitikimo Vilniuje proga pristatė LR krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos nacionalinis muziejus.

Ši paroda – tai galimybė visuomenei plačiau susipažinti su NATO organizacija, jos misija, šalimis narėmis. Lankydami parodą kauniečiai ir miesto svečiai turės galimybę daugiau sužinoti apie NATO šalių karines pajėgas, jų stojimo į aljansą priežastis, dalyvavimą bendrose karinėse misijose, galiausiai, žvilgtelėti ir į Lietuvoje tarnaujančių karių kasdienybę.

Paroda eksponuojama greta Kauno pilies – vieno svarbiausių LDK gynybinių objektų. XIV a. pastatyta pilis buvo strategiškai svarbiu Nemuno bei Jūros upių gynybinės sistemos elementu, todėl jos aplinkoje simboliškai atsiskleidžia ir paroda apie dabarties gynybos pajėgų susivienijimą, joje plėtojamos temos.

Parodos rengėjai – Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos nacionalinis muziejus.

Parodos kuratoriai: Simona Stalilionytė, Lukas Grinius, Virginija Rudienė.

Parodos architektė Gabrielė Černiavskaja.

Grafikos dizaineris Rokas Sutkaitis.

Paroda veiks 2024 m. kovo 29 d. – rugsėjo 29 d. Parodą pamatyti galite šalia Kauno pilies.

Projektą finansuoja:

Lietuvos kultūros tarybos logotipas

Edukacija

Suvenyrai ir leidiniai