Close this search box.
Close this search box.

Paroda-instaliacija „Tėkmė be upės“

2024 07 12 - 2024 09 15
Vyksta šiuo metu...

Visos vietos

Kauno rotušė

Kaina

10.00 €
„Garsas nuolat juda, kinta, transformuojasi. Tam tikra prasme jį galima pavadinti nuolankiu. Tam, kad taptų, garsas turi visiškai atsiduoti. Tėkmė be upės yra tapsmo judesys. Bendrumo patirtis, bandymas suartėti, dalintis ir stebėti atskirties tarp mūsų sąlygiškumą.“

Taip į garso patirtį kviečia panirti pirmieji parodos anotacijos sakiniai. Menininkių duetas Eye Gymanstics (Gailė Griciūtė ir Viktorija Damerell) į Kauną pažvelgė per kartu muzikuojančių miesto bendruomenių, profesionalų ir mėgėjų kolektyvų bei kurčiųjų patirtis, skirtingus jų balsus, tembrus ir emocijas sujungdamos į bendrą kūrinį, garsų spiečių, panaikinantį ribas tarp įraše dalyvaujančių ir jo klausančių.

Libreto vertimas į gestų kalbą leidžia instaliaciją patirti žmonėms su klausos negalia.

„Per garsą, prisilietimą, kvapą ir vaizdą, per prisiminimus ir vaizduotę artėjame vieni prie kitų, o per kitus – prie savęs.“

Menininkės: Eye Gymnastics (Gailė Griciūtė ir Viktorija Damerell)

Konsultuojantis menininkas: Paulius Jurjonas

Garso režisieriai: Gabrielė Griciūtė ir Andrius Mackevičius

Konsultavimas dėl baldų tekstilės dizaino ir gamyba: Ani Gandžumian