Close this search box.
Close this search box.

Urbanistinės parodos „Šimtas metų emocijų, bendrumo, šokių ir dainų“ atidarymas

2024 06 28

Visos vietos

M. ir K. Petrauskų namai

Kaina

Nemokamai
2024 metais minime Lietuvos dainų švenčių šimtmetį. Daina mums reiškia daug. Dainuojama buvo spaudos draudimo metais, tremtyje ir išeivijoje, ir net sovietmečiu, tarp privalomųjų okupacinės ideologijos kūrinių būdavo dainuojamos ir širdis uždegdavo lietuviškos dainos.

Iš dainos tradicijos išaugusi dainų šventė mums yra ne tik kartą į metus įvykstanti šventė. Tai yra tradicija, padėjusi išsaugoti lietuvišką tapatybę ir kalbą. Tai yra ir savotiška muzikos ir kultūros kalvė, kurioje vystėsi įvairūs tautinės kultūros žanrai ir kostiumai.

Pirmoji Lietuvos dainų šventė įvyko 1924 m., praėjus dvidešimčiai metų po spaudos draudimo atšaukimo, septintais nepriklausomos Lietuvos valstybingumo metais, Kaune, nes sostinė Vilnius buvo okupuota. Šimtametėje tradicijoje keitėsi laikai ir žmonės. Išgyvenome jaunos valstybės ambicijas, pasaulinį ir partizaninį karus, okupacijas, tremtį ir represijas, Sąjūdį ir Nepriklausomybės atkūrimą. Visą tą laiką dainų šventė, tarsi gyvas organizmas, buvo šalia, augo, keitėsi, atspindėjo kultūrinį ir politinį kontekstą.

Neįmanoma papasakoti visko, tad nutarėme parodyti dainų šventės šimtmetį Kaune – nuo Petro Vileišio aikštės iki ąžuolų apgaubto Dainų slėnio. Paroda eksponuojama Žaliakalnyje, vietose, menančiose dainų šventes Kaune.

Parodos atidarymas vyks birželio 28 d. 18 val. M. ir K. Petrauskų namų kiemelyje (K. Petrausko g. 31), kuriame koncertuos vokalinis ansamblis „Kadujo“. Po atidarymo, 18.30 val., vyks ekskursija po parodą. Registracija į ją vykdoma tel. +370 696 75 737 arba el. paštu mkp.kasa@kaunomuziejus.lt.

Parodos rengėjas – Kauno miesto muziejus
Kuratorė ir projekto vadovė dr. Aušra Strazdaitė-Ziberkienė
Kokuratorės Irma Grigaitytė ir Deimantė Kondrotaitė
Parodos architektai MB „Baukas“
Grafikos dizainerė Evelina Židelevičienė
Partneris – Lietuvos audiosensorinė biblioteka
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Paroda veiks 2024 m. birželio 28 d. – 2025 m. birželio 03 d. skirtingose Kauno erdvėse:
▪️ KMM M. ir K. Petrauskų namų kiemelis (K. Petrausko g. 31)
▪️ Pirmųjų Lietuvos dainų švenčių erdvėje, P. Vileišio aikštė  (K. Petrausko / Aukštaičių g.)
▪️ Sporto Halės prieigose (Ąžuolyno g. / Paparčių g.)
▪️ Ąžuolyne virš Dainų slėnio.

Renginio dalyvius gaivins KMM rėmėjas – mineralinis vanduo „Akvilė“.

Dalintis: