Search
Close this search box.
Paieška
Search
Close this search box.

Asmens duomenų apsauga

Filmavimas ir fotografavimas Kauno miesto muziejaus (toliau – Muziejus) organizuojamų renginių metu yra vykdomas Muziejaus reprezentaciniais, veiklų viešinimo ir reklamos tikslais. 

Asmens vaizdo duomenų (vaizdo įrašų ar fotografijų), surinktų Muziejaus organizuojamų renginių metu, valdytojas yra Muziejus. 

Renginio metu padaryti vaizdo įrašai ir (ar) fotografijos gali būti viešinami bei transliuojami gyvai Muziejaus socialiniuose tinkluose (Facebook, Instagram, Twitter, YouTube), internetiniame tinklapyje, taip pat kitose reklamos ar informacijos sklaidos priemonėse. 

Jeigu dalyvaudamas renginyje Muziejaus lankytojas pastebi, kad yra filmuojamas (fotografuojamas) jam to nepageidaujant, jis turi teisę tai išreikšti jį fiksuojančiam asmeniui. Muziejaus lankytojo valia šiuo klausimu yra visada gerbiama (nebent fiksuojama informacija padeda atskleisti įstatymų pažeidimus). 

Muziejaus lankytojui pageidaujant, jog jo atvaizdas būtų pašalintas iš Muziejaus valdomų komunikacijos kanalų (anksčiau minėtų Muziejaus socialinių tinklų ar internetinės svetainės), pirmiausia reikėtų kreiptis į Muziejaus Komunikacijos skyriaus vedėją ir prašyti vaizdą pašalinti. 

Surinkti vaizdo duomenys Muziejaus kietajame diske yra saugomi 3 metus nuo jų padarymo momento. 

Tinklalapio kaunomuziejus.lt (toliau – Tinklalapis) naudojimo taisyklės ir privatumo politika (toliau – Taisyklės) nustato naudojimosi Tinklalapiu sąlygas ir tvarką bei pagrindinius asmens duomenų rinkimo, tvarkymo ir saugojimo principus, kuriais remdamasis Tinklalapio valdytojas – Kauno miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga „Kauno miesto muziejus“, juridinio asmens kodas 300154670, registracijos adresas L. Zamenhofo g. 8, Kaunas, LT-44287, el. paštas: muziejus@kaunomuziejus.lt (toliau – Muziejus), tvarko Tinklalapio lankytojų (toliau – Vartotojas) asmens duomenis. 

Įeidamas į Tinklalapį, Vartotojas patvirtina, kad besąlygiškai sutinka su šiomis Taisyklėmis ir įsipareigoja jų laikytis. Prisijungdamas prie Tinklalapio ir/ar juo naudodamasis, Vartotojas patvirtina, kad yra tinkamai susipažinęs su Taisyklėmis bei sutinka, kad Muziejus tvarkys Vartotojo pateiktą informaciją (įskaitant asmens duomenis) tiek, kiek yra reikalinga Tinklalapiui valdyti ir funkcionavimui užtikrinti bei Tinklalapio paslaugoms teikti. 

Tinklalapio paslaugos – tai su klientų informavimu ir kliento informacijos pateikimu susijusios paslaugos (toliau – Tinklalapio paslaugos), kurios apima: 

 • informaciją apie Tiekėjo paslaugas; 
 • klausimų ar kitos informacijos pateikimą ir/ar paslaugų užsakymą elektroniniu būdu; 
 • bet kokias kitas paslaugas, teikiamas Tinklalapiu. 

Muziejus tvarko šių kategorijų Vartotojo asmens duomenis: 

 • kontaktiniai duomenys – elektroninis paštas, telefono numeris, adresas ir kt. 
 • skaitmeniniai (statistiniai) duomenys – slapukai, IP adresas, naudojimasis interneto svetainėmis ir socialiniais tinklais bei kiti internete viešai prieinami duomenys. 

Nuolat tobulindamas interneto svetainę Muziejus siekia, kad ja naudotis būtų kuo paprasčiau ir patogiau. Tam būtina žinoti, kokia informacija labiausiai domina Muziejaus svetainės lankytoją, kokią naršyklę jis naudoja, kokiu svetainės turiniu domisi ir pan. 

Informacija gaunama iš šių šaltinių: 

 • bendraujant su Vartotoju telefonu, elektroniniu paštu; 
 • iš Muziejaus vidinių duomenų bazių; 
 • iš užklausų skirtingoms išorinėms duomenų bazėms (kaip nurodyta toliau). 

 

Informacija renkama naudojant „Google Analytics“ įrankius, leidžiančius fiksuoti ir analizuoti, kaip svetainės lankytojai ja naudojasi. Daugiau apie „Google Analytics“ ir informaciją, kurią šie įrankiai leidžia rinkti, galima sužinoti čia. 

Jeigu Vartotojas pageidauja, kad „Google Analytics“ įrankiai nefiksuotų informacijos apie jo naršymą internete, galima naudoti „Google Analytics“ atsisakymo naršyklės papildinį. 

Teisinis pagrindas tvarkyti minėtą informaciją – Muziejaus teisėti interesai užtikrinti ir gerinti svetainės veikimą ir teikiamos informacijos pasiekiamumą. 

Muziejus, siekdamas padaryti Vartotojo naudojimąsi Tinklalapiu greitesniu ir patogesniu, naudoja slapukus (angl. cookies). Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri apsilankius svetainėje išsaugoma jūsų įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė gali tam tikrą laiką atsiminti Vartotojo veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), o Vartotojui nereikia jų iš naujo įvedinėti kaskart lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose. Slapukai taip pat padeda surinkti statistinę informaciją apie svetainės lankomumą. 

Slapukai įrašomi tik tada, jeigu Vartotojas iššokančiame svetainės pranešime patvirtina savo sutikimą, išskyrus slapukus, kurie reikalingi Muziejaus paslaugoms teikti. 

Muziejaus svetainėje naudojami slapukai, kurie: 

 • užtikrina svetainės pagrindinių funkcijų veikimą; 
 • atpažįsta, ar svetainėje naršo tas pats lankytojas, kuris jau buvo apsilankęs; 
 • nustato, ar Vartotojas sutiko, kad slapukai būtų įrašomi jo įrenginiuose; 
 • stebi Vartotojo elgseną ir pasirinkimus, siekiant pagerinti pateikiamą medžiagą. 

Slapukų naudojimo teisinis pagrindas – Muziejaus teisėti interesai siekiant užtikrinti techninį svetainės funkcionalumą. Kai slapukai naudojami Vartotojo pasirinktims įsiminti, statistiniais ir Vartotojui naudingos informacijos atrinkimo tikslais – Vartotojo sutikimas. 

Daugelis interneto naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Vartotojas gali slapukus bet kuriuo jam patogiu metu išjungti ir tokiu būdu nebesutikti, kad Muziejaus tinklalapis juos rinktų, tačiau taip padarius bus sumažintas tinklalapio funkcionalumas, todėl jis gali neveikti taip, kaip dera ir kaip veikė iki tokio atsisakymo. 

Visos šiuolaikinės interneto naršyklės leidžia keisti slapukų nustatymus. Paprastai šiuos nustatymus galima rasti savo naršyklės „parinkčių“ arba „pasirinkimų“ (angl., Settings, Internet Options ir pan.) meniu. Tačiau tokiu atveju Vartotojui gali tekti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart apsilankant interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti. 

Slapukų nustatymai Internet Explorer 

Slapukų nustatymai Firefox 

Slapukų nustatymai Chrome 

Slapukų nustatymai Safari web ir iOS. 

Daugiau informacijos apie tai, kaip pašalinti slapukus, o taip pat kitos naudingos informacijos, susijusios su slapukų naudojimu, galima rasti interneto svetainėje http://www.allaboutcookies.org/. 

Jeigu lankydamasis svetainėje Vartotojas neprieštaravo, kad nurodytu el. pašto adresu Muziejaus siųstų jam naujienas ir pasiūlymus, arba juos užsisakė naujienlaiškių skyriuje Muziejaus puslapyje ar Facebook paskyroje, davė sutikimą gauti šiuos pranešimus, kai pildė anketas/balsavimo lapelius renginių metu, dalyvavo Muziejaus organizuojamuose konkursuose ir akcijose, galima jam siųsti naujausią informaciją apie vykdomus projektus, renginius, specialius pasiūlymus, paslaugas ir kitą aktualią informaciją apie Muziejų. Išsiuntęs pranešimus, taip pat Muziejus rinks statistinę informaciją apie tai, ar Vartotojas atsidarė el. laišką, kuriuo siunčiamas naujienlaiškis, bei informaciją apie Vartotojo įrenginį. 

Teisinis pagrindas siųsti šiuos pranešimus – Muziejaus teisėtas interesas reklamuoti klientams Muziejaus vykdomus projektus, renginius, specialius pasiūlymus bei paslaugas, taip pat Vartotojo sutikimas. 

Vartotojas turi teisę nesutikti gauti tiesioginės rinkodaros pranešimų arba bet kada jų atsisakyti. 

Duomenis, kurių tvarkymui būtinas Vartotojo sutikimas arba gali būti pareikštas nesutikimas, Muziejus nustoja tvarkyti šiais tikslais po Vartotojo sutikimo atšaukimo (nesutikimo pareiškimo). 

Statistinė „Google Analytics“ įrankiais ir kitų slapukų pagalba surinkta informacija paprastai naudojama iki 3 metų. Kadangi dalį šios informacijos gali ištrinti tik Muziejaus partneriai, jie nustato ir jos saugojimo terminus. 

Slapukai paprastai jūsų įrenginiuose išlieka iki 3 metų laikotarpio. 

Visus Vartotojo duomenis, kuriuos Muziejus renka aukščiau išvardintais tikslais ir būdais, saugo tol, kol Vartotojas yra aktyvus. Jeigu, Vartotojas nėra aktyvus ir neatšaukia sutikimo, Vartotojo duomenis Muziejus saugo 3 metus, po 3 metų neaktyvaus laikotarpio Vartotojo duomenys yra saugiai pašalinami iš Muziejaus sistemų. 

Jei Vartotojas norėtų sužinoti, kokius duomenis Muziejus yra apie jį surinkęs, galima kreiptis šiuo el. pašto adresu: muziejus@kaunomuziejus.lt. Šiuo adresu taip pat galima kreiptis prašant duomenis ištaisyti, ištrinti, apriboti duomenų tvarkymą, atšaukti duotus sutikimus, nesutikti su duomenų tvarkymu remiantis Muziejaus teisėtu interesu, nesutikti su duomenų tvarkymu tiesioginės rinkodaros tikslais, jei taikoma, įgyvendinti teisę į duomenų perkeliamumą. 

Visos teisės į Tinklalapį ir jame esančius kūrinius yra saugomos LR įstatymų ir kitų teisės aktų. Griežtai draudžiama kopijuoti tekstus, nuotraukas, logotipus, banerius ir visus kitus dizaino elementus su tikslu naudoti juos komerciniais ar kitais Muziejaus ar trečiųjų asmenų teises ir teisėtus interesus pažeidžiančiais tikslais. 

Visi prekių ženklai, kurie pateikiami Tinklalapyje, yra Muziejaus nuosavybė, arba Muziejus juos naudoja teisėtai, sutarčių, sudarytų su jų savininkais, pagrindu. 

Šiame Tinklalapyje gali būti pateikta nuorodų į kitus tinklalapius, kurie leis Vartotojui išeiti iš šio Tinklalapio, siekiant gauti trečiųjų šalių informaciją, arba trečiųjų šalių informacija gali būti pateikta šiame Tinklalapyje. 

Muziejus negali pakeisti, atnaujinti ar kontroliuoti tokių tinklalapių turinio, todėl neprisiima jokios atsakomybės dėl juose pateikto turinio teisingumo. 

Vartotojas turi atkreipti dėmesį, kad kituose Tinklalapiuose, į kurias yra nukreipiama iš šio Tinklalapio, gali galioti kitokios nei Tinklalapyje galiojančios Tinklalapio naudojimo taisyklės, privatumo politika, konfidencialumo nuostatos, asmens duomenų tvarkymo ir kitos nuostatos. 

Muziejus pasilieka teisę bet kada, nepranešęs Vartotojui, keisti Tinklalapyje nurodytas Muziejaus teikiamas Paslaugas ar atskiras jų sąlygas. 

Muziejus turi teisę bet kada, be išankstinio įspėjimo, sustabdyti ar visiškai nutraukti Tinklalapio veiklą. 

Naudodamasis Tinklalapiu ir/ar Muziejaus teikiamomis Paslaugomis, Vartotojas privalo: 

 • vadovautis šių Taisyklių nustatyta tvarka ir reikalavimais; 
 • nepažeisti Muziejaus ir trečiųjų asmenų teisių ir teisėtų interesų; 
 • neteikti melagingų ir/ar klaidinančių duomenų apie save ar kitos neteisingos informacijos; 
 • naudotis tik saugiomis elektroninių ryšių ir duomenų perdavimo priemonėmis ir įrenginiais; 
 • neplatinti kompiuterinių virusų ir/ar imtis kitų priemonių, kurios galėtų sutrikdyti Tinklalapyje darbą, pakenkti ar sunaikinti informaciją bei sukelti kitokią žalą Tinklalapiui, ar Muziejaus teikiamų paslaugų procesui; 
 • nesiimti jokių tyčinių veiksmų, kurie sutrikdytų Tinklalapio veiklą ir Tinklalapio ar Muziejaus paslaugų teikimą Vartotojui ar tretiesiems asmenims; 
 • paisyti ir nepažeisti nusistovėjusių ir visuomenės pripažintų elgesio ir moralės normų, trečiųjų asmenų teisių ir teisėtų interesų bei teisės aktų reikalavimų; 

Vartotojui pažeidus bet kurią iš šių Taisyklių nuostatų, Muziejus įgyja teisę bet kuriuo metu visiškai ar iš dalies apriboti Vartotojo galimybes bet kokiu būdu naudotis Tinklalapiu. 

Jei Vartotojas mano, kad jo teisės į privatumą buvo pažeistos, galima pateikti skundą Valstybinei asmens duomenų inspekcijai, A. Juozapavičiaus g. 6, LT-09310 Vilnius, tel. (8 5) 271 2804, 279 1445, faks. (8 5) 261 9494, el. paštas ada@ada.lt. 

Muziejus turi teisę vienašališkai pakeisti Taisykles apie tai paskelbdamas Tinklalapyje. Taisyklių pakeitimai įsigalioja nuo jų paskelbimo Tinklalapyje dienos. Jei po Taisyklių pakeitimo ar papildymo Vartotojas ir toliau naudojasi Tinklalapio paslaugomis, laikoma, kad Vartotojas sutinka su nauja Taisyklių redakcija. 

Visi iškilę nesutarimai ir ginčai sprendžiami derybų būdu. Nepavykus susitarti, ginčai sprendžiami pagal LR įstatymus.