Tautinės muzikos skyrius

2022 m. rugsėjo 24 d. 12 val.

D. BIELIŪNAITĖS PARODOS „KAUNO MENININKŲ NUOTYKIAI“ ATIDARYMAS

Ši komiksų ir iliustracijų paroda pristato Kauno menininkus, tarp jų – tapytoją ir kompozitorių M. K. Čiurlionį, kuris šiame mieste rengė savo parodą, ir garsų gamtininką Tadą Ivanauską. Daugelis šių žmonių savo kūryboje naudojo gamtoje atpažįstamus ženklus ir jaučiamą ritmą. Kai kuriuose menininkų darbuose ritmas toks stiprus, kad garsas visiškai susijungia su vaizdu į vientisą menų sintezę.

 

Parodos autorė Dalia Bieliūnaitė jau aštuonerius metus dirba gide ir edukatore Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. Ji kviečia dalintis įkvepiančiomis istorijomis iš menininkų gyvenimo, padeda pažinti liaudies kūrybą ir pasitaikius progai iliustruoja smagiausias ir įdomiausias savo darbo akimirkas.

 

Parodos atidarymo ir uždarymo metu vyks edukaciniai užsiėmimai su komiksų autore, kuri pasakos vaikams kūrinius įkvėpusias istorijas:

  • rugsėjo 24 d. 12.00 val.
  • spalio 29 d. 12.00 val.

 

Praktikinėje dalyje užsiėmimo dalyviai bus kviečiami išmėginti atvirlaiškių kūrimo meną – komiksą su labiausiai įsiminusia Kauno menininkų istorija. Užsiėmimai skirti pradinių klasių mokiniams. Išankstinė registracija nebūtina.

 

Paroda veiks Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12, Kaunas) iki 2022 m. spalio 29 d.

 

Skyrius dirba antradieniais–penktadieniais 10.00–18.00 val., šeštadieniais 10.00–17.00 val.

 

Parodą rengia Kauno miesto muziejus ir dailininkė Dalia Bieliūnaitė.

Daugiau renginių

02
20
EDUKACINĖS POPIETĖS VAIKAMS
02
27
TAU PASKAITA „SENOJI LIETUVIŲ KANKLIAVIMO TRADICIJA“
02
29
KONCERTAS „SUSKAMBĖKIM!“
03
04
LIETUVIŠKŲ ŠOKIŲ VAKARAS

Bendraukime