Juozo Gruodžio skyrius

2021 m. birželio 17 d. 18 val.

X ERDVĖ: ALGIRDAS ŠAPOKA

X erdvė vasarai keliasi į gamtos prieglobstį – J. Gruodžio sodą. Pokalbis vyks su šį kartą svečio kėdėje sėdinčiu Algirdu Šapoka, kuris yra eksperimentinės, industrinės, triukšmo muzikos kūrėjas bei renginių organizatorius, eksperimentinės muzikos susivienijimo „Ghia“ vedlys. „Ghia“ užsiima ne tik renginių organizavimu, bet ir muzikos įrašų leidyba. Kūrėjas taip pat pasirodo ir pats – Shapokos slapyvardžiu.

 

Vienas naujausių ir su Kauno miesto muziejumi susijusių A. Šapokos darbų – garso takelis kino juostai „Kauno rotušė 1967–1973 m.“, kuriame architektas Žybartas Simonaitis įamžino pastato restauravimo darbus. Pasak garso takelio autoriaus, tam buvo panaudoti apdirbti ir modifikuoti lauko įrašai, tad takelis skamba ne tiek muzikaliai, kiek triukšmingai ir primena statybas. Filmą bus galima išvysti Kauno rotušės palėpėje nuo birželio 8 d. iki liepos 3 d.

 

Pokalbis apie industrinę muziką ir jos kūrybos peripetijas vyks gyvai (!) birželio 17 d. 18 val. Juozo Gruodžio namuose (Salako g. 18). Pokalbį moderuos muziejininkės Aušra Strazdaitė-Ziberkienė ir Silvija Burbaitė.

 

Prieš pokalbį, 17 val. lankytojų lauks ekskursija po Gruodžių namus. Kviečiame dalyvauti!

 

Renginys nemokamas, Galimybių pasas nėra reikalingas, dalyvių registracija vyks vietoje.

 

❗ Automobilius statyti rekomenduojame šalia esančioje Jonavos gatvėje arba atvykti viešuoju transportu / dviračiu.

 

Renginio rėmėjai: tikri sūreliai „Uriga“ ir „Biržų duona“

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime