Kauno pilis
XIV amžiaus viduryje pastatyta Kauno pilis yra seniausias miesto istorinis objektas ir viena seniausių mūrinių Lietuvos pilių. Restauruotose ir atkurtose pilies bokšto erdvėse įrengtos ekspozicijos, skirtos pilies istorijai, pristatomi reikšmingiausi istoriniai faktai bei asmenybės, pilies mūrų metamorfozės, jos funkcijų kitimas nuo XIV amžiaus iki šių dienų, rengiamos muziejaus rinkinius reprezentuojančios vieno eksponato parodos, vyksta kultūros renginiai.
Pilies istorija
Su Kauno pilimi siejamas pirmasis „Kauno“ vardo paminėjimas. XIV amžiaus pabaigoje Vokiečių ordino magistro heroldo Vygando Marburgiečio surašytoje Naujojoje Prūsijos kronikoje buvo aprašytas 1361 m. Ordino karių žygis iš Isruties į Kauną.
XIV a. pabaigoje pilis tapo nuožmių kovų su Vokiečių ordinu epicentru. Priešų griaunama, ji vėl buvo atstatoma siekiant išlaikyti svarbių vandens kelių kontrolę, o kartu ir ginti valstybės branduolį su sostine Vilniumi. XV a. pradžioje, Didžiojo kunigaikščio Vytauto valdymo laikais, ant pirmosios pilies pamatų iškilo antroji pilis. Būtent šios pilies fragmentai pasiekė mūsų dienas. Greta pilies, 1408 m. Magdeburgo teisės pagrindu suteikus privilegiją, pradėjo kurtis Kauno miestas. Kovų su kryžiuočiais metu pilis buvo svarbiu Nemuno-Jūros upių gynybinės sistemos elementu.
2010 m. Kauno miesto savivaldybės iniciatyva atlikta Kauno pilies pietryčių bokšto rekonstrukcija. Nuo 2011 m. rugsėjo mėn. Kauno pilis yra Kauno miesto muziejaus skyrius. Greta pilies istorijos ekspozicijos ir veikiančių parodų, skyriuje yra vedamos ekskursijos ir edukacinės programos.
Pilies lankytojai naujų technologijų dėka gali patirti ir unikalią Kauno pilies virtualią rekonstrukciją, kuri suteikia galimybę ne tik persikelti į XV amžiaus pradžią ir pasižvalgyti po pilį, bet ir pakalbinti didįjį kunigaikštį Vytautą, pilies seniūną Joną Sungailą ir žymų flamandų keliautoją ir diplomatą Žiliberą de Lanua.